Youth International Competition / Youth A Girls

Millfield / GBR / 07-09.04.2006

INDIVIDUAL FINAL RESULTS

Rank

Name

Nation

Swim

Shoot

Fence

Run

Total

1

KOHLMANN Janine

GER

2:25,12

179

21V-7D

11:30,99

4256

1180 (12)

1084 (5)

1032 (1)

960 (7)

2

GRANDFIELD Charlotte

GBR

2:16,85

169

20V-8D

11:58,96

4092

1280 (6)

964 (16)

1000 (2)

848 (18)

3

ARNAUD Elfie

FRA

2:24,91

177

13V-15D

11:07,83

4072

1184 (11)

1060 (9)

776 (16)

1052 (2)

4

EUDES Anais

FRA

2:25,27

178

18V-10D

11:53,71

4056

1180 (13)

1072 (7)

936 (6)

868 (15)

5

SKARZYNSKA Aleksandra

POL

2:31,44

174

18V-10D

11:23,14

4052

1104 (22)

1024 (11)

936 (6)

988 (5)

6

BURKE Katy

GBR

2:18,70

177

15V-13D

12:06,16

3972

1256 (7)

1060 (8)

840 (11)

816 (22)

7

LYDALL Nicola

GBR

2:20,98

167

19V-9D

12:03,40

3968

1232 (9)

940 (19)

968 (4)

828 (20)

8

ADAM Lamprini

GRE

2:25,48

179

19V-9D

12:30,45

3948

1176 (14)

1084 (6)

968 (4)

720 (25)

9

MAUME Rachael

GBR

2:25,97

168

15V-13D

11:34,53

3908

1172 (16)

952 (18)

840 (11)

944 (8)

10

KORZENIOWSKA Karolina

POL

2:31,76

156

18V-10D

11:09,87

3888

1100 (23)

808 (29)

936 (6)

1044 (3)

11

SCHLEU Annika

GER

2:31,40

181

15V-13D

12:03,68

3880

1104 (21)

1108 (2)

840 (11)

828 (21)

12

FRENCH Kate

GBR

2:33,21

179

13V-15D

11:47,27

3836

1084 (26)

1084 (3)

776 (16)

892 (12)

13

DORING Ronja

GER

2:28,83

168

13V-15D

11:27,98

3836

1136 (18)

952 (17)

776 (16)

972 (6)

14

TZEVILOPOULOV Katerina

GRE

2:16,24

164

12V-16D

11:48,35

3824

1288 (3)

904 (25)

744 (22)

888 (13)

15

CUSSELLE Jenny

GBR

2:27,52

167

16V-12D

11:56,35

3820

1152 (17)

940 (21)

872 (10)

856 (16)

16

FLORCZAK Marika

POL

2:31,76

183

13V-15D

12:09,75

3812

1100 (23)

1132 (1)

776 (16)

804 (23)

17

HIGHTON Elizabeth

GBR

2:21,54

170

20V-8D

13:01,18

3796

1224 (10)

976 (14)

1000 (2)

596 (29)

18

VERNON Rebecca

GBR

2:18,83

165

17V-11D

12:30,53

3796

1256 (8)

916 (22)

904 (9)

720 (26)

19

JONES Montana

GBR

2:16,44

141

14V-14D

11:16,69

3736

1284 (4)

628 (32)

808 (15)

1016 (4)

20

MURRAY Samantha

GBR

2:25,69

165

15V-13D

12:19,46

3692

1172 (15)

916 (23)

840 (11)

764 (24)

21

GARDNER Rachael

CAN

2:33,40

160

13V-15D

11:39,65

3636

1080 (27)

856 (26)

776 (16)

924 (9)

22

MONTGOMERY Abigail

GBR

2:32,64

172

8V-20D

11:46,60

3604

1092 (25)

1000 (12)

616 (26)

896 (10)

23

SATKUNAITE Karolina

LTU

2:14,06

158

6V-22D

11:47,16

3588

1312 (2)

832 (27)

552 (28)

892 (11)

24

O'NEILL Joelle

GBR

2:34,21

155

13V-15D

11:50,51

3524

1072 (29)

796 (30)

776 (16)

880 (14)

25

SHEPHERD Alice

GBR

2:29,68

167

10V-18D

12:49,56

3388

1124 (19)

940 (20)

680 (24)

644 (28)

26

GOMOLINSKA Joanna

POL

2:11,30

149

DNS

10:41,39

3228

1348 (1)

724 (31)

0

1156 (1)

27

ARENCIBIA Laura

ESP

2:51,26

171

2V-26D

11:56,63

3136

868 (32)

988 (13)

424 (29)

856 (17)

28

CEBALLOS Carmen

ESP

2:33,59

175

8V-20D

13:54,39

3116

1080 (28)

1036 (10)

616 (26)

384 (30)

29

CZYZ Klaudia

POL

2:29,93

179

DNS

12:00,53

3048

1124 (20)

1084 (4)

0

840 (19)

30

ORNEVING Cecillia

SWE

2:38,00

165

12V-16D

14:06,06

3020

1024 (30)

916 (24)

744 (22)

336 (31)

31

BOZYM Katarzyna

POL

2:16,70

169

DNS

12:32,06

2956

1280 (5)

964 (15)

0

712 (27)

32

HOOGENDOORN Amber

NED

2:39,67

158

9V-19D

16:44,87

2484

1004 (31)

832 (28)

648 (25)

0 (32)