World Cup 3 Millfield / Men Qual.Group 'C'

Millfield / GBR / 12-15.04.2007

INDIVIDUAL FINAL RESULTS

Rank

Name

Nation

Fence

Shoot

Swim

Run

Total

1

HORBACZ Marcin

Poland

21V-6D

180

2:06,15

10:24,82

4352

1064 (1)

1096 (12)

1288 (4)

904 (23)

2

SVOBODA David

Czech Republic

18V-9D

186

2:08,15

10:41,52

4236

968 (3)

1168 (3)

1264 (7)

836 (25)

3

LOPEZ Jaime

Spain

16V-11D

181

2:10,99

10:04,28

4228

904 (8)

1108 (10)

1232 (11)

984 (14)

4

GEBHARD Steffen

Germany

18V-9D

187

2:13,32

10:33,28

4220

968 (3)

1180 (2)

1204 (17)

868 (24)

5

TCHULUKHADZE David

Georgia

16V-11D

182

2:13,38

10:01,57

4220

904 (8)

1120 (8)

1200 (18)

996 (13)

6

TADROS Mena

Egypt

20V-7D

180

2:19,45

10:09,82

4220

1032 (2)

1096 (11)

1128 (21)

964 (18)

7

BAYTALIYK Serhiy

Ukraine

14V-13D

185

2:12,40

09:58,27

4216

840 (14)

1156 (4)

1212 (13)

1008 (12)

8

VELIKODNYI Alexei

Russia

15V-12D

182

2:04,35

10:22,08

4212

872 (11)

1120 (7)

1308 (3)

912 (21)

9

LAPO Yahor

Belorussia

15V-12D

175

2:08,38

09:49,85

4212

872 (11)

1036 (18)

1260 (9)

1044 (9)

10

BERROU Jean

France

9V-18D

174

2:01,61

09:23,71

4196

680 (21)

1024 (19)

1344 (1)

1148 (3)

11

MOISEEV Andrei

Russia

17V-10D

182

2:03,83

10:48,89

4180

936 (6)

1120 (9)

1316 (2)

808 (27)

12

KACER Michal

Poland

14V-13D

179

2:07,46

10:05,14

4176

840 (14)

1084 (13)

1272 (6)

980 (16)

13

CERKOVSKIS Deniss

Latvia

13V-14D

172

2:13,01

09:23,56

4160

808 (16)

1000 (25)

1204 (16)

1148 (2)

14

JEFREMENKO Mihals

Latvia

16V-11D

173

2:08,25

10:08,99

4148

904 (8)

1012 (21)

1264 (8)

968 (17)

15

BRECKA Andrej

Slovakia

12V-15D

187

2:20,23

09:44,48

4140

776 (17)

1180 (1)

1120 (24)

1064 (8)

16

MARTINEZ Marco

Mexico

15V-12D

173

2:19,63

09:38,03

4100

872 (11)

1012 (22)

1128 (23)

1088 (5)

17

MELIAKH Dzmitry

Belorussia

8V-19D

185

2:06,26

10:10,87

4052

648 (26)

1156 (5)

1288 (5)

960 (19)

18

AC Martin

Slovakia

12V-15D

174

2:12,69

09:57,93

4008

764 (18)

1024 (20)

1208 (14)

1012 (11)

19

SEDLECKY Michal

Czech Republic

8V-19D

167

2:10,18

09:22,64

3980

648 (26)

940 (26)

1240 (10)

1152 (1)

20

HILGEHOLT Kelvin

The Netherlands

11V-16D

172

2:11,85

10:04,35

3948

744 (19)

1000 (24)

1220 (12)

984 (15)

21

KRUCZKO Henry

Great Britain

9V-18D

176

2:16,93

09:54,67

3912

680 (21)

1048 (16)

1160 (20)

1024 (10)

22

ATKINSON David

Great Britain

9V-18D

183

2:30,12

09:41,48

3888

680 (21)

1132 (6)

1000 (27)

1076 (7)

23

MANSKE Niul

The USA

11V-16D

178

2:19,50

10:22,45

3856

744 (19)

1072 (15)

1128 (22)

912 (22)

24

UNWIN Charlie

Great Britain

5V-22D

179

2:24,73

09:28,00

3828

552 (28)

1084 (14)

1064 (26)

1128 (4)

25

JOHANSON Bjorn

Sweden

17V-10D

148

2:12,73

10:11,84

3812

936 (6)

712 (28)

1208 (15)

956 (20)

26

ZISSLER Nick

Great Britain

9V-18D

166

2:21,18

09:39,89

3788

668 (25)

928 (27)

1108 (25)

1084 (6)

27

PEREZ Otto

Guatemala

9V-18D

176

2:13,51

10:45,35

3748

680 (21)

1048 (17)

1200 (19)

820 (26)

28

VALENTINI Andrea

Italy

18V-9D

172

DNS

DNS

1968

968 (3)

1000 (23)

0

0