Youth A World Championships / Boys Qual. Group 'C'

Budapest / HUN / 14-19.05.2014

INDIVIDUAL FINAL RESULTS

Rank

Name

Nation

Swim

Fence

CE

Total

 

1

CRUZ Luis

308 (19)

258 (1)

546 (6)

1112

Q

Mexico

2:10,81

21V-7D

12:34,08

2

ANDERSON Brendan

328 (6)

258 (1)

518 (15)

1104

Q

United States

2:04,11

21V-7D

13:02,24

3

SEO Changwan

324 (10)

226 (7)

547 (5)

1097

Q

Korea

2:05,35

17V-11D

12:33,22

4

RYDVANSKYI Vladyslav

335 (3)

250 (3)

510 (18)

1095

Q

Ukraine

2:01,87

20V-8D

13:10,75

5

STEPACHEV Alexandr

346 (1)

202 (12)

546 (7)

1094

Q

Russia

1:58,27

14V-14D

12:34,94

6

RADZIUK Yaraslau

324 (11)

242 (6)

526 (10)

1092

Q

Belarus

2:05,56

19V-9D

12:54,55

7

GLAVATSKIKH Danila

334 (4)

250 (3)

506 (21)

1090

Q

Russia

2:02,18

20V-8D

13:14,23

8

LI SHUHUAN

312 (15)

178 (20)

599 (1)

1089

Q

China

2:09,57

11V-17D

11:41,13

9

KIM Sejeong

325 (9)

226 (7)

523 (12)

1074

Q

Korea

2:05,09

17V-11D

12:57,09

10

XU ZHUOCHENG

324 (12)

226 (7)

524 (11)

1074

Q

China

2:05,63

17V-11D

12:56,50

11

TOMASCHOF Soma

327 (8)

218 (10)

528 (9)

1073

Q

Hungary

2:04,50

16V-12D

12:52,16

12

MUKHORTOV Ievgenii

324 (13)

186 (18)

559 (2)

1069

 

Ukraine

2:05,65

12V-16D

12:21,18

13

EUDES Baptiste

300 (26)

202 (12)

559 (3)

1061

 

France

2:13,41

14V-14D

12:21,25

14

HAMED Ahmed

304 (22)

202 (12)

552 (4)

1058

 

Egypt

2:12,13

14V-14D

12:28,48

15

BISTROVS Nikita

323 (14)

250 (3)

469 (25)

1042

 

Latvia

2:05,88

20V-8D

13:51,43

16

LOPES Daniel

333 (5)

202 (12)

503 (22)

1038

 

Portugal

2:02,48

14V-14D

13:17,72

17

KOLEV Denis

311 (16)

202 (12)

518 (14)

1031

 

Bulgaria

2:09,93

14V-14D

13:02,11

18

KHRIPCHENKO Radion

281 (27)

218 (10)

516 (16)

1015

 

Kyrgyzstan

2:19,74

16V-12D

13:04,30

19

VASILEIOU Aggelos

344 (2)

154 (25)

508 (20)

1006

 

Greece

1:58,69

8V-20D

13:12,97

20

SOSNOVSKIJ Vladislovas

327 (7)

202 (12)

475 (24)

1004

 

Lithuania

2:04,38

14V-14D

13:45,47

21

GUDLEVICIUS Gytis

309 (17)

186 (18)

508 (19)

1003

 

Lithuania

2:10,49

12V-16D

13:12,66

22

AROL Yauheni

308 (18)

168 (23)

522 (13)

998

 

Belarus

2:10,67

11V-17D

12:58,08

23

RIBUSTINI Gabriele

302 (25)

146 (26)

529 (8)

977

 

Italy

2:12,72

7V-21D

12:51,98

24

GEBAUER Henry

305 (21)

146 (26)

516 (17)

967

 

Germany

2:11,90

7V-21D

13:04,97

25

ERSKINE Paddy

267 (29)

162 (24)

496 (23)

925

 

Ireland

2:24,59

9V-19D

13:24,25

26

STEINBOCK Daniel

304 (23)

170 (21)

449 (27)

923

 

Sweden

2:12,28

10V-18D

14:11,71

27

IVO Filipi

303 (24)

138 (28)

460 (26)

901

 

Argentina

2:12,49

6V-22D

14:00,41

28

LAI Wen-yu

275 (28)

170 (21)

341 (28)

786

 

Chinese Taipei

2:21,97

10V-18D

15:59,57

29

ALEXANDR CHIEASCO

266 (30)

138 (28)

308 (29)

712

 

Moldova

2:24,78

6V-22D

16:32,36

30

MILLER Josh

307 (20)

0

0

307

 

Great Britain

2:11,24

ABA

DNS

Created by 5TUSA MP INFOSYS