Youth A Europ. Cup & 22nd Int Youth / Youth A Men

Sant Boi / ESP / 15-17.04.2016

INDIVIDUAL FINAL RESULTS

Rank

Name

 

NOC

Fence

Swim

CE

Total

1

HERNANDEZ Emiliano

Mexico

282 (1)

311 (9)

631 (1)

1224

 

24V-5D

2:09,69

11:09,00

2

RASHAD Sherif

Egypt

218 (11)

343 (1)

610 (3)

1171

 

16V-13D

1:59,28

11:30,00

3

SHAHIN Ahmed

Egypt

250 (2)

305 (14)

612 (2)

1167

 

20V-9D

2:11,75

11:28,00

4

PASTOR Joaquim

Spain

242 (4)

317 (4)

600 (6)

1159

 

19V-10D

2:07,69

11:40,00

5

ALIAN Abdelrahman

Egypt

226 (7)

314 (8)

609 (4)

1149

 

17V-12D

2:08,78

11:31,00

6

TROYA MARC

Spain

210 (14)

338 (2)

590 (8)

1138

 

15V-14D

2:00,72

11:50,00

7

CHAMIZO CRISTIAN

Spain

210 (14)

315 (5)

605 (5)

1130

 

15V-14D

2:08,35

11:35,00

8

SELÇUK ARDA

Turkey

242 (4)

314 (7)

562 (11)

1118

 

19V-10D

2:08,72

12:18,00

9

SUTTON Bradley

Great Britain

234 (6)

330 (3)

532 (19)

1096

 

18V-11D

2:03,38

12:48,00

10

SYKES Harry

Great Britain

226 (7)

314 (6)

540 (16)

1080

 

17V-12D

2:08,66

12:40,00

11

CERCELET Matthias

France

226 (7)

310 (10)

537 (17)

1073

 

17V-12D

2:10,03

12:43,00

12

MURRAY Oliver

Great Britain

226 (7)

300 (20)

541 (15)

1067

 

17V-12D

2:13,62

12:39,00

13

FABRE Thibault

France

218 (11)

304 (17)

545 (14)

1067

 

16V-13D

2:12,07

12:35,40

14

SAMSONOV Valentin

Moldavia

210 (14)

308 (11)

525 (20)

1043

 

15V-14D

2:10,78

12:55,20

15

VERDRU Camille

France

202 (17)

307 (12)

534 (18)

1043

 

14V-15D

2:11,19

12:46,60

16

FABIAO Gonçalo

Portugal

178 (24)

303 (18)

561 (12)

1042

 

11V-18D

2:12,60

12:19,40

17

MAGRAKVELIDZE DAVIT

Georgia

138 (29)

307 (13)

591 (7)

1036

 

6V-23D

2:11,31

11:49,00

18

KHIJAKADZE Gaga

Georgia

186 (22)

277 (22)

571 (9)

1034

 

12V-17D

2:21,25

12:09,90

19

ABDELMAGEED OMAR

Egypt

250 (2)

284 (21)

485 (25)

1019

 

20V-9D

2:18,66

13:35,00

20

MILLER Josh

Great Britain

218 (11)

305 (15)

495 (23)

1018

 

16V-13D

2:11,88

13:25,00

21

SINGH Paolo

France

194 (19)

268 (24)

550 (13)

1012

 

13V-16D

2:24,19

12:30,00

22

BONNET Thomas

France

194 (19)

305 (16)

498 (21)

997

 

13V-16D

2:11,94

13:22,00

23

MALHERBE Louis

France

178 (24)

230 (28)

570 (10)

978

 

11V-18D

2:36,88

12:10,90

24

ARNOLD Camille

France

194 (19)

258 (26)

496 (22)

948

 

13V-16D

2:27,41

13:24,00

25

KELLIHER Liam

Ireland

178 (24)

303 (19)

455 (28)

936

 

11V-18D

2:12,62

14:05,00

26

O'BRIEN Timothy

Ireland

154 (28)

249 (27)

493 (24)

896

 

8V-21D

2:27,31

13:27,00

27

MARECHAL BAUDOIN

France

202 (17)

206 (30)

469 (27)

877

 

14V-15D

2:44,87

13:51,00

28

SAVAGE Robbie

Ireland

170 (27)

261 (25)

438 (29)

869

 

10V-19D

2:23,06

14:22,00

29

FIVES Padraig

Ireland

106 (30)

274 (23)

475 (26)

855

 

2V-27D

2:22,18

13:45,00

30

VASILIANOV Alex

Moldavia

186 (22)

226 (29)

336 (30)

748

 

12V-17D

2:34,73

16:04,00

Created by 5TUSA MP INFOSYS