EUROPEAN U19 YOUTH CHAMPIONSHIPS / Male 'B'

Kaunas / LTU / 09-16.06.2019

INDIVIDUAL FINAL RESULTS

Rank

Name

 

NOC

Fence

Swim

LR

Total

 

1

PERRIER MELVIN

France

210 (13)

290 (9)

590 (4)

1090

Q

14V-13D

2:10,40

11:50,93

2

ROCHAT MATHIS

France

226 (6)

297 (3)

567 (12)

1090

Q

16V-11D

2:06,71

12:13,93

3

BERAZAVIK Uladzislau

Belarus

234 (3)

280 (18)

571 (10)

1085

Q

17V-10D

2:15,16

12:09,65

4

SZAKALY Bence

Hungary

202 (18)

289 (12)

584 (5)

1075

Q

13V-14D

2:10,73

11:56,06

5

MICHELI Giorgio

Italy

210 (13)

293 (5)

572 (9)

1075

Q

14V-13D

2:08,81

12:08,06

6

SPLETZER Marc

Germany

234 (3)

285 (15)

556 (14)

1075

Q

17V-10D

2:12,92

12:24,69

7

SALOMO Pau

Spain

218 (8)

280 (17)

576 (7)

1074

Q

15V-12D

2:15,10

12:04,45

8

GYURKA Mark Mano

Hungary

178 (25)

293 (6)

603 (2)

1074

Q

10V-17D

2:08,99

11:37,86

9

BORSHCHEV Petr

Russia

242 (1)

277 (20)

554 (15)

1073

Q

18V-9D

2:16,65

12:26,88

10

PURONAS TITAS

Lithuania

226 (7)

260 (26)

584 (6)

1070

Q

16V-11D

2:25,01

11:56,39

11

KAZLOU Ilya

Belarus

186 (21)

289 (10)

595 (3)

1070

Q

11V-16D

2:10,61

11:45,45

12

GADETCKII ANTON

Russia

210 (12)

288 (13)

571 (11)

1069

Q

14V-13D

2:11,05

12:09,77

13

MALECEK Jakub

Czech Republic

234 (3)

299 (2)

535 (19)

1068

Q

17V-10D

2:05,81

12:45,19

14

CHARLTON Ross

Great Britain

162 (27)

267 (24)

635 (1)

1064

Q

8V-19D

2:21,96

11:05,78

15

KLINKERT Moriz

Germany

218 (11)

268 (23)

576 (8)

1062

Q

15V-12D

2:21,28

12:04,68

16

LI VOLSI JACOPO MARIA

Italy

234 (2)

292 (8)

534 (21)

1060

Q

17V-10D

2:09,30

12:46,18

17

LUKES Matej

Czech Republic

202 (17)

292 (7)

552 (16)

1046

Q

13V-14D

2:09,22

12:28,44

18

CHEKAN VLADYSLAV

Ukraine

210 (13)

303 (1)

522 (23)

1035

Q

14V-13D

2:03,52

12:58,67

19

GUNGOR Hakan Can

Turkey

194 (19)

275 (22)

558 (13)

1027

Q

12V-15D

2:17,76

12:22,12

20

HOOD Joshua

Great Britain

210 (16)

265 (25)

535 (20)

1010

 

14V-13D

2:22,60

12:45,79

21

KOVALCHUK YURIY

Ukraine

178 (22)

285 (14)

545 (18)

1008

 

10V-17D

2:12,80

12:35,66

22

WOJCIK Igor

Poland

218 (10)

293 (4)

495 (26)

1006

 

15V-12D

2:08,74

13:25,24

23

ORSEL Mert Yasin

Turkey

178 (24)

277 (19)

549 (17)

1004

 

10V-17D

2:16,53

12:31,63

24

BONDOROVAS DANIELIUS

Lithuania

218 (8)

234 (28)

526 (22)

978

 

15V-12D

2:38,40

12:54,63

25

GONCALVES TIAGO

Portugal

194 (19)

259 (27)

509 (24)

962

 

12V-15D

2:25,79

13:11,35

26

MICHALCZYK Bartosz

Poland

162 (28)

284 (16)

501 (25)

947

 

8V-19D

2:13,36

13:19,12

27

ZNOTENS Nikita

Latvia

178 (23)

277 (21)

462 (27)

917

 

10V-17D

2:16,74

13:58,64

28

GOSPODINOV Borislav

Bulgaria

170 (26)

289 (10)

412 (28)

871

 

9V-18D

2:10,61

14:48,58

Created by 5TUSA MP INFOSYS